Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /customers/olaskoog.se/olaskoog.se/httpd.www/attskrivaomspel/wp-includes/cache.php on line 33
Att Skriva Om Spel » Blog Archive » Kong går jättemulti

Kong går jättemulti

WTF! Man är borta några dagar och helt plötsligt får Kong Nöjesguiden-komplex och pressar schlagernyheter med prylnoja.

Vad sägs om detta? Fågel, fisk eller bäver?

10 Responses to “Kong går jättemulti”

  1. Lerkot Says:

    Well, så länge sidan skriker “bort med dig din jävel” genom att vara otroligt rörig på alla sätt och vis tror jag egentligen att man borde satsat på att förbättra vad man redan har.

  2. Lerkot Says:

    Woops, hade kvar den gamla Gamingeye-länken under website.

  3. Martin Says:

    Ren bäver …

  4. red.kong.se/blog » Blog Archive » Kolla, vi har fått Nöjesguiden-komplex! Says:

    […] Lätt introverta Att skriva om spel analyserar Kong 5-betan: WTF! Man är borta några dagar och helt plötsligt får Kong Nöjesguiden-komplex och pressar schlagernyheter med prylnoja. […]

  5. Johan Eklund Says:

    Strongt av de att utmärka sig och försöka göra något unikt i sammanhanget iallafall.

  6. mandus Says:

    Well, så länge sidan skriker “bort med dig din jävel” genom att vara otroligt rörig på alla sätt och vis tror jag egentligen att man borde satsat på att förbättra vad man redan har.

    Är det inte samma sak som alla stela oinsatta töntar skriver varje gång en sajt ändras om, för att sedan skriva samma sak nästa gång sajten ändrar sig osv.

  7. Ola Says:

    Kul! Tycker jag. Har länge saknat bra svenska sidor om musik som funkar på lite samma sätt som alla miljoner spelsidor som finns där ute.

    Och Lerkot håller jag inte alls med. Gillar Kongs blogg-design skarpt, särskiljer sig och det behövs med tanke på hur många likadana sidor det kryllar av på Internet.

  8. Mårten Kai-Larsen Says:

    Jag tycker skitbra. Jag ogillar att erkänna det, men efter lång motsträvighet så har jag börjat läsa engadget regelbundet och riktigt fastnat för formatet. Tomshardware däremot, där är jag en stel oinsatt tönt, med två undantag de senaste sju ändringarna. Tillbaka till Kong, hur vettig den blir att använda om man inte läser den dagligen beror på hur bra de är på att jobba med klassificeringar, sökord och index. Sedan kräver ju formatet ett ganska högt tempo (enligt mig) för att folk inte skall tappa känslan för “nyhetsrullen”.

  9. Jimmy Says:

    Själv vet jag inte vad jag ska tycka. Har inte hunnit läsa så mycket mer än någon enstaka text. Första intrycket är splittrat. Men visst. Antar att det är kul med sajter som vågar göra nytt.

  10. Alex Says:

    Jag vet att jag kommenterar lite sent kanske men fisk - eller möjligtvis bäver med skabb? Tycker sättet de skriver på med är riktigt skabb. Fast det kanske går under fisk? Dåligt är det vilket fall som helst.

Leave a Reply

Quote selected text